Complete Unicaf's 2-minute Quiz to study for an MBA degree from the University of East London!
Study World: Next Stop; UK or IRELAND - Meet with universities at our study abroad exhibition in Abuja and Lagos - Click here to register
Post UTME Past Questions - Original materials available here

Sugar costing N81 000 per tonne is mixed with sugar costing N92 000 per tonne...

Sugar costing N81 000 per tonne is mixed with sugar costing N92 000 per tonne in the ratio 38 If the mixture is sold at N115 700 per tonne, calculate the percentage profit.?
Complete Unicaf's 2-minute Quiz to study for an MBA degree from the University of East London!
Post UTME Past Questions - Original materials available here
To get notifications when anyone posts a new answer to this question,
Follow New Answers

Post an Answer

Please don't post or ask to join a "Group" or "Whatsapp Group" as a comment. It will be deleted. To join or start a group, please click here

{{ quote.posted_by.display_name }}
{{ settings.form_textarea_description }}
Post UTME Past Questions - Original materials available here
Study World: Next Stop; UK or IRELAND - Meet with universities at our study abroad exhibition in Abuja and Lagos - Click here to register

Answers ({{ comment_count }})

Please wait...

{{ settings.no_comment_msg ? settings.no_comment_msg : 'There are no comments' }}
Ask Your Own Question

Quick Questions

See More Mathematics Questions
 
WAEC & NECO GCE 2022 - Download past questions mobile app
Post UTME Past Questions - Original materials available here
Study World: Next Stop; UK or IRELAND - Meet with universities at our study abroad exhibition in Abuja and Lagos - Click here to register
Complete Unicaf's 2-minute Quiz to study for an MBA degree from the University of East London!
WAEC & NECO: Download 2022 past questions app - Get all questions + their solutions